Loading...
Terapia manualna 2019-10-08T11:07:14+00:00

Terapia manualna Lubin, Wrocław

Terapia manualna jest techniką stosowaną w leczeniu bólu mięśniowo-szkieletowego i może być stosowana w leczeniu wszelkiego rodzaju bólu. Obejmuje, manipulowanie i mobilizację mięśni i stawów.

Podczas wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, badanie ruchomości czynnej i biernej kręgosłupa, odczuć bólowych pacjenta. Sprawdzane są również odruchy rdzeniowe kręgosłupa i przeprowadzane są dodatkowe testy ortopedyczne.

Po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań i wnikliwej analizie badań i wypisów pacjenta przystępujemy do terapii pacjenta.

Zazwyczaj podczas zabiegu zaczynamy od rozluźnienia tkanek miękkich, mięśni i powięzi a następnie jeżeli zgodę wyrazi pacjent i stan funkcjonalny jego organizmu na to pozwoli przeprowadzane są manipulacje kręgosłupa (zwyczajowo takie postępowanie nazywane jest nastawianiem kręgów). Podczas zabiegu manipulacji dochodzi do „rozklejenia” torebek stawowych otaczających drobne międzywyrostkowe stawy kręgosłupa czemu zazwyczaj towarzyszą charakterystyczne kliknięcia, chrupnięcia.

Terapia manualna jest bezpieczną i udowodnioną naukowo metodą leczenia mogącą przynosić ulgę w najcięższych stanach takich jak rwa kulszowa czy ramienna a także kręgozmyk 1-3 stopnia.

Zabiegi terapii manualnej są szczególnie wskazane dla wszystkich osób, które cierpią na ból pochodzenia mięsniowo stawowego w obrębie kręgosłupa i stawów obwodowych i mających zwiększone napięcie mięśni. Terapia manualna okazuje się również przydatna w przypadku stwierdzonego skrótu funkcjonalnego kończyny u dzieci i dorosłych, skrót kończyny często udaje się wyrównać już po kilku zabiegach a wkładki do butów okazują się wtedy zbędne. Wady postawy takie jak skrzydłowato odstające łopatki, koślawe pięty i kolana, szyja i barki ustawione w protrakcji również dają się korygować przy pomocy wyżej wymienionych zabiegów.

Styl życia i tempo pracy sprawia że pozycja siedząca jest jedną z najczęstszych przyjmowanych przez długi czas przez człowieka w ciągu doby. Skutkiem tego stanu rzeczy jest zaburzone ustawienie kręgosłupa i pozostałych segmentów ciała, terapia manualna pozwala skutecznie walczyć z negatywnymi skutkami tego stanu rzeczy takimi jak ból i dyskomfort.

Centrum Leczenia i Terapii Holistycznej Wrocław:

  • Kosynierów Gdyńskich 59 Wrocław (Sępolno)
  • 607 071 044
  • centrumleczeniaiterapiihol@gmail.com

Centrum Leczenia i Terapii Holistycznej Lubin: