Wojciech Korbela - ZnanyLekarz.pl
Joanna Kowalska - ZnanyLekarz.pl

Nasza dewiza

Wierzymy w to, że istnieją cztery filary dobrego zdrowia i samopoczucia, a od tego w jakim są stanie zależy dobrostan całego organizmu.

Wojciech Korbela
Wojciech KorbelaFizjoterapeuta
Witam, jestem absolwentem Wrocławskiego AWF z tytułem magistra fizjoterapii. Ukończyłem wiele specjalistycznych kursów z zakresu fizjoterapii, między innymi: Funkcjonalną Terapię Manualną Mirosława Kapicy i terapię wisceralną Alexandra Ogułowa, oraz wiele innych szkoleń z zakresu fizjoterapii, dietetyki i metodyki treningu. Należę do Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc i jestem pomysłodawcą projeku:

„Nie daj się Astmie”.

Podczas studiów pracowałem we Wrocławskim Centrum Treningowym Spartan, następnie do końca roku 2019 byłem właścicielem a także fizjoterapeutą w Centrum Leczenia i Terapii Holistycznej we Wrocławiu. Pod koniec roku 2019 postanowiłem o przeprowadzce do Piławy Górnej, gdzie aktualnie prowadzę praktykę fizjoterapeutyczną. Pracuję również z osobami o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej.

Aktualnie jestem w trakcie studiów podyplomowych:

„Zarządzanie i przywództwo w oświacie”

na Uniwersytetcie Jagielońskim w Krakowie.

Zajmuje się diagnostyką funkcjonalną pacjenta. Udzielam świadczenia zdrowotne z zakresu terapii manualnej, masażu poprzecznego i funkcjonalnego, terapii wisceralnej i terapii falą uderzeniową.

Jestem również entuzjastą i propagatorem zdrowego stylu życia, biegania, górskich wycieczek, czytania książek i podróżowania.

Po wcześniejszej rejestracji telefonicznej lub mailowej jestem dostępny dla pacjentów w Piławie Górnej:

– poniedziałki 16:30-19:30
– wtorki 16:30-19:30
– czwartki 16:30-19:30

telefon: 607071044
wojciech.korbela@gmail.com

Zastrzegam sobie prawo do odmowy udzielenia świadczenia w warunkach uzasadnionych.

Joanna Korbela
Joanna KorbelaDietetyk kliniczny
Witaj! Jest mi bardzo miło, że chcesz dowiedzieć się o mnie czegoś więcej. Otóż, jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Moją specjalizacją jest żywienie kliniczne człowieka. Podczas swojego pobytu na Śląsku odbyłam kilkuletnie praktyki w różnych placówkach; gabinetach dietetycznych oraz szpitalach. Zajmuję się między innymi dietoterapią chorób (otyłością, cukrzycą, chorobami układu sercowo-naczyniowego, chorobami tarczycy, chorobami neurologicznymi, alergiami i nietolerancjami pokarmowymi) oraz układaniem planów żywieniowych dla osób zdrowych, które potrzebują pozbyć się kilku zbędnych kilogramów lub wręcz przeciwnie – zbudować piękną muskulaturę ciała. Poza tym zajmuję się diet-coachingiem, daję wsparcie psychiczne i motywację moim pacjentom do działania, pomagam im osiągnąć upragniony cel. Stale kształcę się na różnych polach dietetyki, staram się być maksymalnie elastyczna. Uczęszczam na kursy do najlepszych specjalistów z dziedziny żywienia człowieka poszerzając swoje horyzonty.

Prywatnie poza propagowaniem zdrowego stylu życia, chętnie wskakuję w ulubione dresy i ruszam na podbój kuchni! Uwielbiam eksperymentować, jeśli mam tylko możliwość to próbuję nowych smaków. Wyszukuję przepisy czerpiąc z kultur Wschodu, a potem wplatam je starannie w menu. W wolnych chwilach zaczytuję się w psychologicznej prasie, ponieważ uważam że wszystko zaczyna się w naszej głowie. I warto czasem zatrzymać się, zastanowić czy nie działamy zbyt automatycznie, czy aby na pewno kolejna pyszna czekoladka jest w danej chwili nam potrzebna.
Uwielbiam również ruch! Każde najmniejsze ćwiczenie, nawet zwykły spacer z psem dodaje mi energii do dalszego działania. Moim ulubionym sportem jest pływanie. W wodzie czy też pod wodą czuję zarówno harmonię, spokój jak i siłę, która daje mi kopa i pozwala przepłynąć kolejne kilkaset metrów.

Osobiście uważam, że każdy z nas jest wyjątkowy w swoim rodzaju i nie należy się z nikim porównywać. Zawsze znajdzie się ktoś chudszy czy grubszy od nas. Dlatego do każdego mojego pacjenta podchodzę indywidualnie, ponieważ nie ma jednej dobrej diety dla wszystkich.

Jeśli masz chęć podjęcia walki o swoje zdrowie, sylwetkę i wspaniałe samopoczucie to zachęcam Cię do umówienia się ze mną na pierwszą wizytę. Nie odkładaj swojego zdrowia na później, zadbaj o nie już dzisiaj!

telefon: 795976367

Strona: zdrova-vita.pl

Pełen profesjonalizm, indywidualne podejście do pacjenta, bardzo fajny wywiad i szeroki wachlarz metod. Kontuzja barku zniwelowana podczas jednej sesji fizjoterapełtycznej, do tego taping do odciążenia problematycznego miejsca. Ciężko to opisać, przychodzi człowiek, nie może podnieść ręki, a wychodzi z pełnym zakresem. Zdecydowanie polecam!

Ri Cardo
Pacjent

Mam wrodzoną dysplazję stawów biodrowych, wizyta u Wojtka nie tylko ukoiła ból, ale także pozwoliła mi spojrzeć na mój problem z innej perspektywy. Dzięki niemu uzyskałam wiele informacji odnośnie mojego stanu zdrowia, o których nie miałam pojęcia, a wszystko to odbyło się w bardzo miłej i profesjonalnej atmosferze. Z pewnością wrócę jeszcze do jego gabinetu. Polecam serdecznie, zwłaszcza tym którzy myślą że w ich przypadku już nic nie pomoże 🙂

Magda
Pacjentka

Wojciech is very skilled specialist. I had a medium knee pain which we were able to decrease and fix by rehabilitation massage and kinesio taping.

Azim
Pacjent

Pełen profesjonalizm! Wojtek ma indywidualne podejście do pacjenta i kompleksowe do jego problemu. Miałam spory problem z utrzymującym się obrzękiem operowanej okolicy i już po pierwszej wizycie u Wojtka zobaczyłam różnicę i poczułam ulgę. 😉 Widać, że wie co robi i że to lubi, bo atmosfera podczas zabiegu była super! Gorąco polecam! 😉

Katarzyna Gromnicka
Pacjentka

Pani Natalia, pomimo swojego młodego wieku, ma dużą wiedzę, bardzo dobre podejście do pacjenta, dostosowuje rehabilitację do opisanego problemu. Polecam wszystkim, którzy zmagają się z jakimiś bólami kręgosłupa. Na pewno nie raz wrócę choćby na zwykły masaż ;))

Kinga
Pacjentka

Do Pana Wojtka trafiłam dwa lata temu z tzw.zapaleniem rozcięgna podeszwowego,dzięki jego fachowej pomocy i cennym wskazówkom spokojnie mogłam wrócić do czynnego biegania. Nasza współpraca trwa od tamtej pory. Polecam w 100 %.

Magdalena Pachucy
Pacjentka