Loading...
Terapia wisceralna 2018-06-03T11:20:45+00:00

Zabieg terapii wisceralnej

Terapia wisceralna to rodzaj masażu brzucha przeprowadzany w celu przywrócenia prawidłowego napięcia w obrębie jamy brzusznej. Pozwala na pozbycie się bolesnych menstruacji oraz problemów z pęcherzykiem żółciowym (kamica, obniżenie funkcji). Wspiera pracę wątroby (zanieczyszczenie, obniżenie funkcji) i trzustki (usprawnienie pracy, poprawę jej funkcji). Pomocna dla osób zmagających się z problemami z jelitem drażliwym czy nerkami (kamica, piasek nerkowy). Pozwala także uporać się z bólami kręgosłupa (strefy reflektoryczne Zahariana Heada). Reguluje metabolizm i wspomaga odchudzanie, reguluję perystaltykę jelit i czynność układu pokarmowego.

Podczas terapii wisceralnej terapeuta wykonuje czynności zaplanowane w ściśle określony sposób aby usprawnić procesy trawienia i oczyszczania organizmu.

Wykorzystując odpowiednie techniki jest w stanie znieść uporczywe (spazmy) zaciśnięcia mięśniówki gładkiej przewodu pokarmowego i przywrócić prawidłową funkcję układu pokarmowego. Rozluźnienie struktur w obrębie brzucha skutkuje poprawą odpływu krwi żylnej i zastojów limfatycznych co w sposób korzystny wpływa na zdrowie organizmu.

Rozluźnienie brzucha skutkuje poprawą wszystkich funkcji organizmu i przyspiesza jego metabolizm, odczucie zwyżki energii widoczne jest zazwyczaj już tego samego dnia bezpośrednio po zabiegu.

Zdarza się, że uzupełniamy zabieg terapii wisceralnej o sprawdzony sposób oczyszczenia układu pokarmowego przy użyciu oleju rycynowego po zastosowaniu procedury manualnego odkształcania tkanek. Olej ma działanie silnie przeczyszczające co działa korzystnie na zanieczyszczony układ pokarmowy.

Terapia wisceralna okazuje się przydatna i skuteczna w przypadku leczenia zespołu SIBO (przerostu bakteryjnego flory jelita cienkiego), we współpracy z dietetykiem w celu zdiagnozowania tej jednostki chorobowej stosujemy test wodorowy, który pozwala dokładnie rozpoznać obecność tej przypadłości. Nasze doświadczenie pokazuje że zastosowanie terapii wisceralnej wraz z użyciem oleju rycynowego, skutecznie pozwala obniżyć ilość wydychanego wodoru w tym teście a także znacząco obniżyć lub całkowicie usunąć objawy tej choroby.

Po zabiegu niekiedy wykorzystujemy naświetlanie promieniami IR z użyciem lampy Sollux na rejon brzucha w celu polepszenia efektu terapii.

W celach profilaktycznych wystarczająca jest 1 wizyta, w przypadku dolegliwości pojawiających się okazjonalnie 3-4. Jeżeli dolegliwości mają charakter chroniczny lub pacjent ma zdiagnozowaną chorobę, wtedy potrzebne będzie 10 lub więcej wizyt.

W celu dokładnej diagnostyki zapraszamy do korzystania z testu wodorowego, jest on wykonywany przez naszą Panią dietetyk po wcześniejszym ustaleniu terminu, więcej informacji pod linkiem:

Centrum Leczenia i Terapii Holistycznej Wrocław:

  • Kosynierów Gdyńskich 59 Wrocław (Sępolno)
  • 607 071 044
  • centrumleczeniaiterapiihol@gmail.com

Centrum Leczenia i Terapii Holistycznej Lubin: