Loading...
Terapia wisceralna 2021-03-31T07:05:16+00:00

Zabieg terapii wisceralnej

Terapia wisceralna to rodzaj masażu brzucha przeprowadzany w celu przywrócenia prawidłowego napięcia w obrębie jamy brzusznej. Pozwala na pozbycie się bolesnych menstruacji oraz problemów z pęcherzykiem żółciowym (kamica, obniżenie funkcji). Wspiera pracę wątroby (zanieczyszczenie, obniżenie funkcji) i trzustki (usprawnienie pracy, poprawę jej funkcji). Pomocna dla osób zmagających się z problemami z jelitem drażliwym czy nerkami (kamica, piasek nerkowy). Pozwala także uporać się z bólami kręgosłupa (strefy reflektoryczne Zahariana Heada). Reguluje metabolizm i wspomaga odchudzanie, reguluję perystaltykę jelit i czynność układu pokarmowego.

Podczas terapii wisceralnej terapeuta wykonuje czynności zaplanowane w ściśle określony sposób. Wszystko po to aby usprawnić procesy trawienia i oczyszczania organizmu.

Wykorzystując odpowiednie techniki jest w stanie znieść uporczywe (spazmy). Zaciśnięcia mięśniówki gładkiej przewodu pokarmowego i przywrócić prawidłową funkcję układu pokarmowego. Rozluźnienie struktur w obrębie brzucha skutkuje poprawą odpływu krwi żylnej, zastojów limfatycznych co w sposób korzystny wpływa na zdrowie organizmu.

Rozluźnienie brzucha skutkuje poprawą wszystkich funkcji organizmu i przyspiesza jego metabolizm.Odczucie zwyżki energii widoczne jest zazwyczaj już tego samego dnia bezpośrednio po zabiegu.

Zdarza się, że uzupełniamy zabieg terapii wisceralnej o sprawdzony sposób oczyszczenia układu pokarmowego przy użyciu oleju rycynowego. Po zastosowaniu procedury manualnego odkształcania tkanek. Olej ma działanie silnie przeczyszczające co działa korzystnie na zanieczyszczony układ pokarmowy.

Stan pacjenta decyduje o długości postępowania leczniczego, w znacznej większości pacjentów duża redukcja bólu następuje już po pierwszej wizycie, kompleksowy proces leczenia w większości przypadków zamyka się w 3-4 wizytach, natomiast stany przewlekłe gdy pacjent boryka się ze swoim problemem od dawna możliwa będzie konieczna większa ilość wizyt, nawet 5-8. Zastrzegam sobie prawo do odmowy udzielenia świadczenia w warunkach uzasadnionych.