Loading...
Fizjoterapia 2019-10-08T11:05:17+00:00

Fizjoterapia Lubin, Wrocław

Fizjoterapia jest dziedzina nauki zajmującą się przywracaniem utraconej sprawności i zdrowia. W naszych gabinetach wykorzystujemy nowoczesne metody leczenia ale także te, które znane są od dawna, celem przywrócenia sprawności pacjenta.

Przeprowadzamy szczegółowy wywiad, analizujemy wypisy i badania z którymi przyszedł do nas pacjent, skrupulatnie planujemy a następnie przeprowadzamy postępowanie lecznicze.

Podczas wizyty wykorzystujemy metody takie jak: terapię manualną, taping (plastrowanie), zabiegi z zakresu chiropraktyki kręgosłupa jak i wisceralnej, terapię powięziową, suche igłowanie, fizykoterapię i wiele innych, wszystko to aby przywrócić dobrostan pacjenta. Metody pracy z pacjentem dobierane są indywidualnie za zgodą pacjenta, tak aby uzyskać jak najlepsze rezultaty w jak najkrótszym czasie.

Stan pacjenta decyduje o długości postępowania leczniczego, stanu ostre takie jak nadwyrężenie mięśnie zazwyczaj udaje się rozwiązać w czasie 3-4 wizyt, natomiast stany przewlekłe gdy pacjent boryka się ze swoim problemem od dawna wymagają większej ilości spotkań i jest to zazwyczaj 10 a nawet 20 wizyt rozłożonych w czasie. Bardzo istotna jest współpraca ze strony pacjenta i umiejętność zastosowania się do szczegółowych zaleceń dotyczących procesu usprawniania i leczenia.

Naszym priorytetem jest to aby przywrócić pacjentowi jego zdrowie i utracone lub obniżone funkcję organizmu w jak najkrótszym czasie.

W uzasadnionych przypadkach, odsyłamy pacjentów do specjalistów innych dziedzin, jeżeli problem pacjenta nie daje się rozwiązać przy uzyciu metod zachowawczych lub, jeżeli stwierdzimy taką potrzebę. Zdarza się że prosimy pacjenta o wykonanie badań dodatkowych tj; RTG, tomograf, rezonans, morfologia krwi, test wodorowy lub innych.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Podczas pierwszej wizyty Pacjent powinien pamiętać o tym aby oprócz dokumentacji medycznej zabrać ze sobą wygodny strój sportowy do przebrania lub nie krępującą bieliznę (najlepiej przystąpić do wizyty w stroju sportowym, może być wygodny dres lub leginsy). Podczas pierwszej wizyty zostanie zebrany wywiad, oraz zaplanowane zostanie leczenie pacjenta.

Centrum Leczenia i Terapii Holistycznej Wrocław:

  • Kosynierów Gdyńskich 59 Wrocław (Sępolno)
  • 607 071 044
  • centrumleczeniaiterapiihol@gmail.com

Centrum Leczenia i Terapii Holistycznej Lubin: